МРІ підтримує місцеву владу в адаптації до онлайн-практик

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в рамках Програми для представників місцевого самоврядування нещодавно провів серію навчальних тренінгів для 14 міських рад з різних регіонів України про те, як місцеві ради можуть продовжувати демократичне прийняття рішень за допомогою онлайн-сесій. У відповідь на нагальні проблеми міст, МРІ разом із Асоціацією міст України (АМУ) розробили «Практичний посібник з проведення дистанційних засідань колегіальних органів місцевого самоврядування під час карантину, пов’язаного із коронавірусною хворобою (COVID-19)». Завдяки поглибленим тренінгам та сприянню обміну досвідом між міськими радами зі всієї України, МРІ допоміг місцевій владі розширити їх компетенції та покращити зв'язки між містами.

Однією з ключових цілей Програми з місцевого самоврядування МРІ є заохочення обміну знаннями та налагодження контактів між українськими містами. Завдяки вебінарам для представників місцевого самоврядування з проведення онлайн-засідань міських рад, МРІ організував обмін досвідом між містами. Дніпровська та Маріупольська міські ради, які одні з найперших впровадили онлайн-інструменти у свою роботу, поділилися своїм досвідом в організації онлайн-засідань з іншими містами по всій Україні.

Тренер МРІ Олександр Слобожан розповідає про проведення дистанційних західань колегіальними органами місцевого самоврядування відповідно до нещодавно прийнятого Закону № 3275 для представників Бахмута, Слов'янська, Сєвєродонецька та Сосниці - 22 квітня 2020 р.

МРІ запросив представників Дніпровської міської ради, яка перша в Україні провела онлайн-сесію, поділитися їхнім досвідом із колегами з Запорізької, Бердянської, Херсонської, Чернігівської та Рівненської міських рад. Олександр Санжара, секретар Дніпровської міської ради, та Юлія Капшук, начальниця управління контролю виконання рішень Дніпровської міської ради, розказали про організаційні та технічні питання, з якими вони стикалися під час підготовки до проведення онлайн-сесій. Вони також дали рекомендації, які допоможуть їхнім колегам з інших міст успішно проводити онлайн-сесії своїх міських рад.

Секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма поділився досвідом впровадження системи для проведення онлайн-засідань та голосування з колегами з міських рад Ужгорода, Берегове , Хмельницького та Білгорода-Дністровського. Степан Махсма також зазначив, що новий посібник МРІ є корисним при підготовці та проведенні віддалених засідань органів місцевого самоврядування відповідно до нових змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Враховуючи невизначеність, спричинену спалахом COVID-19, співпраця та взаємний обмін найкращими практиками та знаннями між українськими містами є критично важливими для швидкого реагування на нові виклики. МРІ прагне продовжувати свою роботу в налагоджуванні зв'язків та сприянні взаємному навчанню між міськими радами по всій Україні для зміцнення демократичного місцевого самоуправління. З цією метою Міжнародний республіканський інститут співпрацює з програмою DOBRE, щоб зробити Практичний посібник з проведення віддалених зустрічей місцевих рад доступним для ще більшої кількості муніципальних органів влади в об'єднаних територіальних громадах. Посібник опубліковано на платформі для онлайн-навчання МРІ у розділі «Навчальні ресурси» та відкритий для використання всіма партнерами та зацікавленими сторонами.
 

Досягнення та Історії