Запуск онлайн-курсу «Організація адвокаційної кампанії на місцевому рівні»

Громадяни
Старт
03
березня
Період набору
Реєстрація з:
Реєстрація по:
Дата проведення

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) у партнерстві із платформою масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запускає онлайн-курс «Організація адвокаційної кампанії на місцевому рівні».

Ти громадський активіст чи вважаєш себе активним громадянином?
Тобі не байдуже, що відбувається у місті чи громаді, де ти проживаєш?
Ти часто чуєш термін «адвокація» і ставиш собі запитання що це таке?
Ти хочеш зрозуміти як вирішувати актуальні проблеми твоєї громади?
Тоді цей курс для тебе! 

Адвокація – це «заклик до надання підтримки», це активна участь, а не кулуарні розмови, це початок ефективних змін у суспільстві, і вони починаються з тебе! До участі в онлайн-курсі запрошуються громадські активісти, лідери у своїх громадах та небайдужі громадяни, які готові долучатися до змін. 

МЕТА КУРСУ 

Надати громадським активістам та небайдужим громадянам ключові знання і навички щодо організації успішних адвокаційних кампанцій. Онлайн-курс спрямований на підготовку відповідальних громадян, які хочуть змінити свої громади на краще, реалізувати ініціативи через інструменти місцевої демократії та вплинути на владу. Під час курсу, активні громадяни навчатимуться будувати адвокаційні кампанії на місцевому рівні та відстоювати інтереси громади. 

ФОРМАТ КУРСУ та ПОДАЛЬШІ МОЖЛИВОСТІ 

Онлайн-курс передбачає серію із семи навчальних модулів. Курс стартує у березні 2021 року. Тривалість курсу 4-5 тижнів. Впродовж онлайн-курсу учасники навчаться як розпочати планування адвокаційних кампаній з нуля та отримають консультації від тренерів щодо впровадження уже запланованих кампаній.

Учасники онлайн-курсу матимуть змогу відвідувати інші програми МРІ. Зокрема, ті з активних учасників навчання, котрі реалізують свої адвокаційні кампанії, будуть рекомендовані до участі в комплексній програмі МРІ «Академія громадянина». Випускники онлайн-курсу отримають сертифікати. 

НАВЧАЛЬНІ МОДУЛІ КУРСУ

  1. Участь громадян в процесі прийняття рішень. Компетенції та розподіл обов'язків у місцевому самоврядуванні. Кому та коли може знадобитись адвокація? Як виникла адвокація та у яких країнах набула найбільшого поширення? Історії успіху адвокації в Україні. 
  2. Як будувати ефективні громадські кампанії на місцевому рівні? З чого почати адвокаційну кампанію та як розробляти успішні кампанії? Як відокремити проблему та відповідальних за її вирішення, не сплутати проблему з причинами?    
  3. Формування коаліцій на місцевому рівні для вирішення проблем громади.   
  4. Планування бюджету адвокаційної кампанії та залучення ресурсів. 
  5. Медійний супровід адвокаційної кампанії. 
  6. Оцінка успішності кампанії громадської адвокації. 
  7. Найкращі практики кампаній громадської адвокації. 

РЕЄСТРАЦІЯ НА КУРС

Для участі в онлайн-курсі необхідно заповнити реєстраційну форму до 28 лютого 2021 року. Відібрані учасники отримають лист на вказану в реєстрації електронну пошту з подальшими інструкціями. 

ВИКЛАДАЧІ

Артем Романюков – стипендіат програми Ukrainian Emerging Leaders Program від Стенфордського університету (2019-2020). Співзасновник проекту SaveEcoBot, екоініціативи Save Dnipro, громадської організації «Громадський Контроль», член Ради громадського контролю НАБУ трьох скликань (2016-2019). Один з кураторів впровадження системи ProZorro у Дніпропетровській області. Володар премії «Люди Нового Времени» від журналу «Новое Время» за реформи на місцях. 

Володимир Феськов – експерт з місцевого самоврядування Інституту політичної освіти. Регіональний координатор проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія». Має багаторічний досвід роботи з органами місцевого самоврядування: депутатами місцевих рад та службовцями місцевого самоврядування. Автор модельних нормативно-правових актів, що стали основою для рішень ряду місцевих рад. Приймав участь у проведенні рейтингу прозорості Transparency International Ukraine. Має значний досвід практичної роботи з сільськими, селищними та міськими радами, а також у реформі місцевого самоврядування в Україні.

Катерина Константинова – спеціалістка зі стратегій, адвокатка, бізнес-консультантка, тренерка. Співзасновниця ГО «Аналітичний центр «Стратегія». Депутатка Запорізької міської ради 7 скликання (2015-2020 роки), 2017 рік – Консультантка з місцевого економічного розвитку Асоціації міст України в Запорізькій області. Авторка законопроектів, переможниця номінації «Відкритість» індексу дотримання прав людини міською владою від «ДІЙ Запоріжжя». Тренерка проектів Програми розвитку ООН.  

Олександр Равчев – консультант з комунікації та адвокації. Член правління клубу піарників громадських і благодійних організацій «Піранья». Протягом 2015-2019 років – керівник напряму комунікацій проекту USAID «Громадяни в дії», в рамках якого реалізовано понад 50 успішних адвокаційних кампаній на місцевому рівні. 

Олександра Матвійчук – правозахисниця, голова правління Центру громадянських свобод, координаторка ініціативи Євромайдан SOS, кампанії LetMyPeopleGo для звільнення утримуваних російською владою політичних в’язнів, ініціаторка акції #SaveOlegSentsov. Авторка звітів та доповідей до структур ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, Міжнародного кримінального суду. У 2016 році отримала Democracy Defender Award «За винятковий внесок у просування демократії та захисту прав людини» від місій країн-членів ОБСЄ. У 2017 році стала першою жінкою-учасницею річної програми Стенфордського Університету Ukrainian Emerging Leaders Program. 

Віталій Устименко – голова Всеукраїнської організації «Автомайдан». Член Ради громадського контролю НАБУ двох скликань (2017-2019). Лауреат премій «Top 30 under 30» за версією KyivPost, Human Rights Tulip Award від посольства Королівства Нідерланди в Україні та премії «Люди Нового времени» від журналу «Новое время» за опір системі. 

Партнери програми

Подія проходить у рамках програми
Громадськість Переглянути