Держава і політика

Молодь
Створено: 15 грудня 2016

Опис книги

У даному посібнику описано особливості ключових термінів політики та інститутів державної та місцевої влади. У першому розділі посібника розкривається поняття "політика", його витоки та сучасне значення, визначення політичної влади, системи, культури, а також політичного простору. Другий розділ описує роль держави та органів державної влади національного рівня, інститут делегування повноважень, правосуддя та систему судоустрою, а також нові антикорупційні органи України. Третій розділ містити теми місцевого самоврядування, його стан, статусу, функцій та повноважень органів місцевого самоврядування, роль місцевих рад та депутатів, громадські слухання.

Даний посібник також розкриває чутливі для політики теми важливості гендерної рівності в політиці, національні та міжнародні механізми забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, нормативно-правової бази в Україні, особливості гендерної рівності у виборчому процесі. Також розкривається практичний аспект гендерної рівності в політичних партіях, його стану в стінах Верховної ради України та органах місцевого самоврядування.

Посібник буде корисний для молодих активістів політичних партій та молодіжних організацій України, студентів політологічних та юридичних факультетів вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться політикою та розпочинає активне політичне життя.

Завантажити

Прослухати

Автори

А. В. Карташов, О. В. Радченко, В. Ю. Стасюк, О. Г. Солонтай, С. В. Геращенко, А. В. Поліщук