Посібник «Трансформація системи охорони здоров’я: можливості для громад»

Представники влади
Політичні партії
Молодь
Громадяни
Створено: 03 листопада 2021

Опис книги

Посібник «Трансформація системи охорони здоров’я: можливості для громад» - це збірка кращих кейсів місцевих громад про розбудову якісної та доступної медицини для громадян. Він містить приклади успішної співпраці представників місцевої влади, медиків та бізнесу у трансформації медичної системи громад.  

У результаті реформи охорони здоров’я в Україні місцева влада отримала повноваження та ресурси для траснформації медичної системи у громадах. У посібнику зібрано приклади та кращі практики, як  місцева влада  використовує нові можливості.  

Як? 

  • Визначають пріоритети та стратегії розвитку медичної системи громади. 
  • Модернізують заклади охорони здоров’я – ремонтують, закуповують нове обладнання, впроваджують заходи енергоефективності. 
  • Оптимізують систему медзакладів – перепрофільовують, реорганізовують чи закривають. 
  • Фінансують місцеві програми, спрямовані на покращення доступу до медичної допомоги та ліків для різних категорій населення. 

Посібник «Трансформація системи охорони здоров’я: можливості для громад» розроблявся Юлією Володіною (Брикульська) та Діаною Руснак, експертами Українського центру охорони здоров’я (UHC) та ГО «Медичні лідери».  

Посібник «Трансформація системи охорони здоров’я: можливості для громад» є другим у серії посібників «Дорожня карта реформ». Перший - «Належний облік активів як інструмент розвитку громади». Серія посібників «Дорожня карта реформ» має на меті допомогти громадам успішно розвиватись, запроваджуючи практики, які вже успішно працюють у інших громадах.  

Посібник став можливим завдяки щедрій підтримці Американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Точка зору авторів, яка відображена в цьому виданні, може не збігатися з точкою зору USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки. 

Завантажити

Автори

Юлія Володіна (Брикульська), Діана Руснак, ГО «Медичні лідери», Український центр охорони здоров’я (UHC), Павло Ковтонюк