Посібник «Управління твердими побутовими відходами. Успішні кейси в Україні»

Представники влади
Політичні партії
Громадяни
Створено: 28 грудня 2021

Опис книги

Посібник «Управління твердими побутовими відходами. Успішні кейси в Україні» містить рекомендації та приклади реформування системи управління відходами у громадах. Він має допомогти органам місцевого самоврядування перетворити проблему з відходами в успішне рішення для розвитку громади.  

Що можуть зробити громади? 

  • Розробити програму поводження з твердими побутовими відходами 
  • Вивчати думку громади та формувати сприятливе ставлення громадян до реформування управління відходами 
  • Співпрацювати з іншими громадами для реалізації міжмуніципальних проєктів управління відходами 
  • Залучати експертну та фінансову підтримку від міжнародних проєктів. 

Посібник «Управління твердими побутовими відходами. Успішні кейси в Україні» розроблявся Андрієм Сауком, старшим експертом Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій України.  

Посібник  є одним із серії посібників «Дорожня карта реформ». Інші – «Трансформація системи охорони здоров’я: можливості для громад» та «Належний облік активів як інструмент розвитку громади». Серія посібників «Дорожня карта реформ» має на меті допомогти громадам успішно розвиватись, запроваджуючи практики, які вже успішно працюють у інших громадах.  

Посібник став можливим завдяки щедрій підтримці Американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Точка зору авторів, яка відображена в цьому виданні, може не збігатися з точкою зору USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки. 

Завантажити

Автори

Андрій Саук, Валерія Гончаренко, Юлія Маковецька