Поширені питання

ЩО ТАКЕ МРІ?

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) був заснований у квітні 1983 року як неприбуткова та непартійна організація, що працює над утвердженням свободи та демократії в усьому світі, допомагаючи політичним партіям діяти більш конкретно та відповідально, підтримуючи участь громадян у розробці державної політики, та сприяючи збільшенню ролі соціально маргіналізованих верств населення, включно з жінками та молоддю, у політичному процесі.

Ми сприяємо демократії там, де її бракує, допомагаємо зміцнювати демократію там, де їй загрожує небезпека, забезпечуємо обмін передовим досвідом там, де демократія працює успішно.

ЧИМ САМЕ ВИ ЗАЙМАЄТЕСЬ?

Протягом понад 30 років ми допомагаємо зміцнювати демократію шляхом організації практичних семінарів, на які запрошуємо на добровільних засадах експертів з усіх куточків світу, що спеціалізуються на питаннях багатопартійних політичних систем, демократичного врядування, розширення прав і можливостей для жінок, розвитку громадянського суспільства, зміцнення виборчих процесів, соціологічних досліджень.

ЯК Я МОЖУ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВАШИХ ПРОГРАМАХ?

Деякі з програм МРІ проводяться для окремих організацій або установ, наприклад, для конкретних місцевих рад, організацій громадянського суспільства чи місцевих осередків політичних партій.  У таких випадках, самі організації або установи запрошують учасників заходу. Крім того, МРІ пропонує інші навчальні програми, які доступні для фізичних осіб через процес подачі заявки. Щоб дізнатися більше про програми, відкриті для подачі заявок, зверніться до розділу Календар подій на цьому сайті. А щоб ознайомитися з графіком проведення навчальних семінарів для конкретної політичної чи громадської організації, відправте запит за адресою: iriukraine@iri.org.

ЯКА ВАРТІСТЬ ВАШИХ НАВЧАЛЬНИХ СЕМІНАРІВ?

Завдяки щедрій підтримці наших спонсорів, всі програми МРІ безкоштовні для учасників. МРІ оплачує витрати учасників на проживання, харчування та проїзд, якщо семінари і навчальні поїздки відбуваються за межами рідного міста. 

ДЕ МОЖНА ЗНАЙТИ РОЗКЛАД ВАШИХ ЗАХОДІВ?

Будь ласка, дивіться розділ Календар подій на цьому сайті.

ЧИ ВИ ПРАЦЮЄТЕ ЛИШЕ З ОКРЕМИМИ ПОЛІТИЧНИМИ ПАРТІЯМИ?

Діяльність МРІ спрямована на підтримку багатопартійної системи в Україні шляхом співпраці з усіма демократичними політичними партіями, які потребують допомоги, щоб розробити конкретну платформу своєї діяльності, стати більш інклюзивними стосовно ролі маргіналізованих верств населення в Україні і розвивати внутрішню партійну демократію. 

ЯК Я МОЖУ СТАТИ ТРЕНЕРОМ?

МРІ проводить відкритий тендер з метою відбору найбільш кваліфікованих тренерів в Україні. Для отримання додаткової інформації про те, як подати заявку на посаду тренера МРІ в Україні, перейдіть на сторінку.

У СКІЛЬКОХ КРАЇНАХ ВИ ПРАЦЮЄТЕ?

Ми втілювали програми у більш ніж 100 країнах, а сьогодні працюємо у понад 85 країнах разом з нашою Жіночою демократичною мережею та Арабським інститутом жінок-лідерів. Ви знайдете інформацію про те, де ми працюємо, на порталі www.iri.org.

ВІД КОГО ВИ ОТРИМУЄТЕ ФІНАНСУВАННЯ? 

МРІ – це неприбуткова організація 501(c)(3). Ми отримуємо фінансування за рахунок ґрантів від Державного Департаменту США, Агентства США з міжнародного розвитку, Національного фонду на підтримку демократії, низки європейських фондів, агенцій допомоги, інших західноєвропейських країн та Організації Об’єднаних Націй. Менше одного відсотка фінансування МРІ надходить за рахунок приватних пожертв. Ми не отримуємо жодних коштів від Республіканської партії США.  

В Україні в даний час МРІ отримує фінансування від Міністерства закордонних справ та торгівлі Канади та Агентства США з міжнародного розвитку.   

ЧИ ОТРИМУЄТЕ ВИ ФІНАНСУВАННЯ ВІД УРЯДУ УКРАЇНИ?

Ні, МРІ не отримує кошти від національного уряду України чи від будь-якого з органів місцевої влади України.

ЧИ НАЛЕЖИТЕ ВИ ДО РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПАРТІЇ? 

Ні, МРІ – непартійна організація, неафільована з жодною політичною партією. 

ХТО НАЛЕЖИТЬ ДО СКЛАДУ ВАШОГО ПРАВЛІННЯ?

У нашому Правлінні головує сенатор США Джон Маккейн, а до складу Правління входять колишній радник з питань національної безпеки Брент Скоукрофт, колишня помічниця держсекретаря у справах країн Африки Констанс Беррі Ньюман, колишній голова Республіканської партії Френк Дж. Фаренкопф-молодший, члени Конгресу США, представники приватного сектору, що мають досвід роботи у сфері міжнародних відносин, представники бізнесу та влади.

Але найважливіше, що всі вони присвячують себе цій роботі та поділяють наше бачення світу, в якому люди вільні самі вирішувати власну долю. 

У ВАС Є МІЖНАРОДНА КОНСУЛЬТАТИВНА РАДА. ЩО ВОНА РОБИТЬ?

Міжнародна консультативна рада (МКР) – це обрана група видатних діячів з усіх куточків світу, які поділяють наше бачення демократії та свободи і готові віддати цій справі своє ім’я та досвід. До них належать такі видатні особистості, як колишній прем’єр-міністр Словаччини Мікулаш Дзуринда, лауреат Нобелівської премії і колишній президент Східного Тімору Хосе Рамос-Орта, колишня голова Казначейства США Анна Кабраль, колишній прем’єр-міністр Литовської Республіки Андрюс Кубілюс та міський голова Києва Віталій Кличко.