Підтримка населення щодо членства України в НАТО зростає, а найбільше турбує українців стан економіки – нове опитування МРІ

Прес-реліз
21 грудня 2021

Київ, Україна – Нове всеукраїнське опитування громадської думки, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ) в Україні, показує, що більшість населення підтримує вступ України до НАТО та Європейського Союзу.  Опитування також свідчить про занепокоєння громадян щодо особистих економічних проблем та вакцинції від COVID-19. 

«Навіть перед обличчям російської військової агресії українці продовжують підтримувати членство в НАТО та ЄС, – сказав Стівен Нікс, регіональний директор МРІ у Євразійському регіоні. – Приєднання України до спільноти розвинених демократій допоможе зміцнити економічні можливості країни та посилити захист від зовнішніх загроз».  

Щодо вступу України до міжнародного економічного союзу, 58%  українців обрали б ЄС і  лише 21% – Митний  союз з Росією, Білоруссю та Казахстаном. А ось підтримка щодо вступу України до НАТО становить 54%.  

Щодо особистих викликів, то українців найбільше турбують економічні питання, які впливають на їхній добробут. А саме – інфляція та зростання тарифів, як зазначили 49% та 45% українців відповідно.  

«Зростання цін на товари разом зі збільшенням рахунків за опалення відчувається у домогосподарствах по всій Україні, – сказав пан Нікс. – Економіка не зможе піти вгору, поки не сповільниться інфляція і не впадуть ціни на енергоносії». 

Опитування також показало, що значна частина українців стурбована наслідками вакцинації від COVID-19. 38% українців не бажають проходити вакцинацію. Серед них 31% боїться побічних ефектів, а 24% не вірить у ефективність вакцини.  

«Небажання вакцинуватися залишається проблемою в Україні, – сказав пан Нікс. – Необхідно більше працювати з населенням, щоб переконати його у безпечності та ефективності вакцинації». 

Повне опитування можна переглянути тут. 

Методологія

Опитування проводилося соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту по всій Україні, крім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей, у період з 6 по 15 листопада 2021 року, шляхом особистих інтерв’ю за місцем проживання респондентів.  Загальний обсяг вибірки становить 2400 жителів України  віком 18 років і старше.  Результати були зважені за регіонами, віком і гендерним розподілом на основі даних Державного комітету статистики України станом на 1 січня 2019 року.  Межа похибки при 95% рівні довіри не перевищує 2%. Коефіцієнт досяжності становить 53%. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) .  

Популярні ресурси