В Україні стартував новий раунд Балтійсько-Євразійської міжпарламентської навчальної програми

Новини
24 березня 2021
Лаурінас Кащюнас, голова Комітету національної безпеки та оборони Сейму Литви

10 березня Міжнародний республіканський інститут (МРІ) організував вебінар-дискусію за участі Лаурінаса Кащюнаса, голови Комітету національної безпеки та оборони Сейму Литви та депутатів Верховної Ради України, яка стала першим заходом нового раунду Балтійсько-Євразійської міжпарламентської навчальної програми. Вебінар проводився спільно з Незалежним антикорупційним комітетом з питань оборони (НАКО). 

Голова Комітету національної безпеки та оборони Сейму Литви Лаурінас Кащюнас розповів про досвід Литви у секторі безпеки та оборони, а українські депутати поділились викликами, які стоять перед ВРУ у цьому контексті. Керівник програм МРІ у Литві Ріте Вайкюліне анонсувала попередні плани організації поїздок народних депутатів до Литви для обміну досвідом та закликала продовжувати посилювати міжпарламентські зв’язки.   

Надалі, в рамках Балтійсько-Євразійської міжпарламентської навчальної програми планується серія вебінарів для депутатів ВРУ за участі представників Сейму Литви. Заходи будуть спрямовані на розвиток професійних спроможностей та обміну знаннями і досвідом між парламентарями.  

Балтійсько-Євразійська міжпарламентська навчальна програма впроваджується МРІ спільно з Сеймом Литовської Республіки за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED) з 2006 року.  Вона надає можливість депутатам та працівникам парламентів України, Грузії, Молдови та Вірменії формувати коаліції та розробляти політику, яка забезпечує впровадження необхідних реформ в регіоні. В рамках програми МРІ в Україні провів серію міжпарламентських обмінів, які сприять налагодженню контактів та активізації співпраці між депутатами Верховної Ради України та Сейму Литви.  

Популярні ресурси