#DefineYourFuture – пост-реліз вебінару №7. «З громадських активістів у депутати місцевої ради»

30 липня, в рамках ініціативи #DefineYourFuture відбувся сьомий вебінар Міжнародного республіканського інституту (МРІ), за підтримки Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) - «З громадських активістів у депутати місцевої ради». 

Тренер Михайло Городок, політтехнолог з досвідом роботи понад 25 років, автор книг із виборчих технологій, який був радником мерів і народних депутатів, дав рекомендації громадським активістам щодо того, як правильно спланувати виборчу кампанію і перемогти на виборах.  

МРІ зібрав основні меседжі та поради від тренера для молодих кандидатів, які планують балотуватися на місцевих виборах 2020 року:

Перемога на виборах залежить від правильно обраної стратегії. По перше, Ви можете отримати перемогу на виборах за рахунок високого рейтингу партії. Для цього необхідно балотуватися від партії, яка має високий рівень підтримки у Вашому регіоні та бути у верхній частині єдиного партійного списку. Зазвичай нескладно потрапити на перші позиції у партійному списку, якщо у Вас високий особистий рейтинг.  

Другий варіант стратегії – це перемога на виборах за рахунок рейтингу партії та особистого рейтингу.  Якщо Ви не знаходитеся на перших позиціях партійного списку, Вам необхідно вести власну активну кампанію на окрузі. Кілька можливих способів, як стати фаворитом у своєму окрузі:

  • «вкласти» в округ чимало грошей; 
  • системна і постійна комунікація з виборцями; 
  • працювати над вирішенням важливої для виборців пробеми; 
  • домінування в ЗМІ; 
  • грати роль «опозиції» до непопулярної чинної влади; 
  • заохотити свого виборця прийти на дільницю і проголосувати. 

Перемога залежить від роз’яснення виборцю технічних моментів голосування. У виборчому бюлетені виборець має: 1) позначити партію, за яку він голосує (в квадратику праворуч від назви партії); 2) написати порядковий номер вподобаного кандидата зі списку, котрий партія висунула в його окрузі (в квадратику праворуч від того, де ставиться позначка за партію). У разі, якщо виборці будуть ставити позначки лише навпроти партії, депутатами стануть ті кандидати, які знаходяться на перших номерах партійного списку. Якщо Ви не знаходитесь у верхній частині єдиного списку найбільш рейтингової партії, Вам потрібно активно попрацювати, щоб Ваше прізвище було впізнаваним серед виборців і це Ваш клопіт, щоб виборець поставив у відповідному місці саме той номер, що відповідає Вашому прізвищу.  

МРІ пропонує кандидататам в депутати всіх рівнів ознайомитися із книгою «Перемога на виборах: технології, кампанії, принципи». Посібник складається з трьох розділів, які включають теми щодо технологій ведення виборчих кампаній, успішні приклади кампанії, а також правові засади організації та проведення виборів.

#DefineYourFuture / #ВизначайСвоєМайбутнє - це ініціатива Міжнародного республіканського інституту в Україні, яка відбувається за підтримки Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID)  і спрямована на залучення молоді до громадської та політичної активності напередодні місцевих виборів 2020 року. Ініціатива включає навчальні онлайн семінари для молодих кандидатів у депутати та членів виборчих команд, школу дебатів для підвищення якості політичної дискусії та конкурс коротких мотивуючих відео для заохочення молоді брати участь у виборах.  

 

Досягнення та Історії