Як тренінги допомагають представникам місцевого самоврядування?

97% представників органів місцевого самоврядування, які пройшли тренінги Міжнародного республіканського інституту (МРІ) в Україні, здобули нові знання та навички, а 83% стверджують, що застосували їх на практиці. Такі результати онлайн-опитування учасників тренінгів для депутатів та посадовців місцевих рад за період листопад 2020 – січень 2021 року, в якому взяли участь 96 осіб. 

Найбільше учасники посилили знання у питаннях формування бюджету, організації роботи ради та комісії, повноважень депутата та комунікації. Представники органів місцевого самоврядування переконані, що це допомогло їм працювати з депутатськими зверненнями/запитами, покращити роботу комісій ради, вносити зміни до бюджету, писати проєкти рішень та комунікувати з виборцями.  

Наприклад, депутатка Вознесенської районної ради зазначила: «Зараз я закінчую проєкт нового Регламенту з врахуванням рекомендацій тренерів відносно прав меншості, процедурних питань, підготовки проектів рішень депутатами тощо».  А депутат Броварської районної ради розповів: «Ми в процесі покращення комунікації районної ради з громадськістю в питаннях відкритості та оперативності».

Важливо, що здобуті навички впливають не тільки на учасників тренінгів, а й на їхніх колег. «Я почала наголошувати на нормі закону і звертати увагу колег на порушення, що відбуваються під час сесї в раді», – поділилась депутатка Кам’янської районної ради.

Третина респондентів зазначила, що використовувала на практиці рекомендації із посібника МРІ «Діяльність місцевих депутатів та їхніх команд». Особливо корисними у роботі для депутатів та посадовців місцевих рад були шаблони документів та рекомендації щодо їх підготовки.

МРІ уже понад 15 років проводить навчання для представників місцевого самоврядування. За період жовтень 2020 – квітень 2021 року понад 2500 учасників відвідали онлайн тренінги МРІ.

Досягнення та Історії