#DefineYourFuture - вебінар №3. «Прокладання інформаційної дороги до перемоги на виборах»

Тренер Андрій Богданович.

2 липня, в рамках ініціативи #DefineYourFuture відбувся третій вебінар Міжнародного республіканського інституту (МРІ), за підтримки Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) - «Прокладання інформаційної дороги до перемоги на виборах». 

Тренер Андрій Богданович, журналіст і медіа технолог із 25-річним досвідом роботи та консультант із комунікацій, який був радником кандидатів на виборні посади місцевого та національного рівнів, поділився власним досвідом розроблення комунікаційних стратегій для кандидатів та розповів про те, як донести програму та ідеї кандидата до виборців, як правильно контактувати з виборцями та як зробити виборчу кампанію подією для регіону. 

Під час вебінару 2 липня, тренер і учасники обговорювали приклади спілкування політиків зі ЗМІ.

МРІ зібрав основні меседжі та поради від тренера для молодих кандидатів, які планують балотуватися на місцевих виборах 2020 року:  

  1. Розповідайте та пишіть зрозуміло. «Ні - складним конструкціям, ні - складній "пташиній" мові чиновників, великій кількості складнопідрядних і складносурядних речень. Якщо є, що ілюструвати – робіть це. Людина на 80 відсотків сприймає цей світ очима. Робіть інфографіку в соцмережах і додаткові матеріали». 
  2. Підтримуйте постійні контакти зі ЗМІ. Журналісти повинні знати Вас в обличчя. Станьте самі собі журналістами - постійно розробляйте і шукайте ідеї та матеріали, які можуть стати новиною для ЗМІ, організовуйте події, які зацікавлять ЗМІ, організовуйте інтерв'ю, поширюйте пресрелізи, готуйте візуальну базову інформацію про Вашу діяльність як кандидата - рекламну продукцію, сайти, соцмережі. 
  3. Плануйте свої події регулярно. Регулярність медіаактивностей повинна бути два, три рази в тиждень. Якщо ж виникла проблема під час виборчої кампанії, скандал за Вашої участі – говоріть про це самі. Андрій Богданович рекомендує бути першоджерелом інформації, аби не викликати хвилю чуток і маніпуляцій. 
  4. Буквально «несіть» свою програму виборцям. Використовуйте незвичайні до цього моменту інструменти. Наприклад, під час карантину Ви можете організовувати вебінари для електорату з можливістю відповідати на запитання. Якщо ж карантину немає: зустрічайтеся і зустрічайтеся. Вас повинні впізнавати.

Міжнародний республіканський інститут пропонує ознайомитися із книгою «Перемога на виборах: технології, кампанії, принципи». Посібник складається з трьох розділів, які включають теми технологій та реалізації виборчої кампанії, успішні приклади та принципи роботи кампанії кандидата, а також правові засади організації та проведення виборів. Даний посібник буде корисний для молодих активістів політичних партій, кандидатів в депутати всіх рівнів, студентів політологічних та юридичних факультетів вищих навчальних закладів. 

#DefineYourFuture / #ВизначайСвоєМайбутнє - це ініціатива Міжнародного республіканського інституту в Україні, спрямована на залучення молоді до громадської та політичної активності напередодні місцевих виборів 2020 року. Ініціатива включає навчальні онлайн семінари для молодих кандидатів у депутати та членів виборчих команд, школу дебатів для підвищення якості політичної дискусії та конкурс коротких мотивуючих відео для заохочення молоді брати участь у виборах.     

Досягнення та Історії