9 липня, у рамках ініціативи #DefineYourFuture відбувся четвертий вебінар Міжнародного республіканського інституту (МРІ) за підтримки Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) - «Що має знати молодь про роботу місцевих рад?».
Тренери Віктор Цуканов, депутат Бердянської міської ради, та Наталія Сабліна, депутатка Первомайської міської ради (та Секретарка ради у 2015-16 роках), які мають багаторічний досвід депутатської роботи, розповіли про повноваження місцевих рад для вирішення молодіжних питань та навіщо молоді ставати депутатами та долучатися до роботи місцевої влади.
МРІ зібрав основні рекомендації від тренерів та поради для молодих кандидатів, які планують балотуватися на місцевих виборах 2020 року:
- Міська рада та її виконавчі органи вирішують найважливіші питання в житті міста. Саме місцева влада приймає рішення щодо молодіжних питань на місцевому рівні. Наприклад, депутати визначають фінансування ремонтів у навчальних закладах, створення спортивної інфраструктури та молодіжних центрів. Депутати також вирішують, чи надавати фінансову підтримку творчим колективам, які представляють місто на різних національних та міжнародних конкурсах, або проведення культурних, освітніх та розважальних заходів. Тому місцева влада своїми рішеннями та постановами має великий вплив на те, як формується молодіжна політика та чим займається і як розвивається молодь у твоєму місті.
- Молодь може впливати на рішення та контролювати місцеву владу. Молодь може переглядати проєкти рішень місцевої ради та слідкувати за порядком їхнього ухвалення, відвідувати пленарні засідання місцевої ради та засідання постійних депутатських комісій, вимагати звітування депутатів та міського голови, передавати побажання виборців депутатам або створювати органи самоорганізації населення.
- Молодь може проходити стажування у міській раді або стати помічниками депутатів. Більше дізнатися про те, як працювати помічником депутата, можна у посібнику МРІ «Депутат та його команда».
- Ви можете стати депутатом місцевої ради і як молодий депутат чи депутатка, матимете найбільший вплив на вирішення молодіжних питань у Вашому місті. Для того, щоб обратися за новим виборчим кодексом що важливо розуміти, хто є Вашим електоратом, скільки Ваших виборців у Вашому окрузі, та розрахувати грошову заставу, необхідну для того, щоб балотуватися до місцевої ради. Також одним із найголовніших елементів підготовки виборчої кампанії є правильний розрахунок кількості голосів, які має набрати політична партія для того, щоб пройти до місцевої ради та потрібних для отримання додаткових мандатів в залежності від кількості виборців у місті.
Віктор Цуканов розповідає, як правильно розрахувати кількість голосів, які має набрати політична партія для того, щоб пройти до місцевої ради та потрібних для отримання додаткових мандатів в залежності від кількості виборців у місті - 9 липня, 2020 року