Литва-Україна: обмін досвідом у сфері відновлюваної енергетики

5-6 березня 2020 року Міжнародний республіканський інститут прийняв делегацію Сейму Литовської Республіки. До складу цієї делегації увійшли експерти в галузі енергетики, які впродовж  минулого року працювали зі своїми українськими колегами в рамках Балтійсько-Євразійської міжпарламентської навчальної програми МРІ  (BEIPTI). Програма BEIPTI, що фінансується Національним фондом на підтримку демократії (NED) та проводиться спільно з литовським Сеймом, сприяє розширенню спроможностей парламентів країн, які мають спільний досвід радянського минулого.

У жовтні 2019 року МРІ організував тижневу поїздку для провідних членів Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради України задля участі в консультативних зустрічах з колегами у Вільнюсі. Протягом останніх кількох місяців ці комітети підтримували постійний зв’язок, обговорюючи різноманітні ініціативи щодо реформ, які планує здійснити Україна. Новий етап цієї співпраці ознаменувався візитом минулого тижня Віргіліуса Подеріса, члена Комісії парламенту Литви з питань енергетики та сталого розвитку, Рокаса Масюліса, колишнього міністра транспорту та зв’язку та міністра енергетики Литви, а також Рікардаса Дегутіса, колишнього посла Литви в Грузії та Латвії, які прибули до Києва для обміну досвідом зі своїми колегами, а також задля знайомства з Національною енергетичною компанією "Укренерго" та енергетичними асоціаціями.

Пан Віргіліус Подеріс, член Сейму Литовської Республіки та Голова Комісії з питань енергетики та сталого розвитку, готується виступити на парламентських слуханнях та поділитися досвідом Литви у сфері відновлюваної енергетики.

Група експертів отримала честь та можливість виступити під час парламентських громадських слухань на тему «Природний газ: перехідне паливо між викопними ресурсами та відновлюваними джерелами енергії»,  організованих Комітетом з питань енергетики в стінах Верховної Ради; крім того, вони провели численні робочі зустрічі з представниками як приватного сектора, так і державних структур, які займаються питаннями скрапленого природного газу, транзиту газу та майбутнього атомної енергетики.

Литовські делегати на зустрічі з українськими депутатами та випускниками програми BEIPTI обговорюють законодавчі проблеми в галузі енергетики та плани щодо майбутньої співпраці.

У контексті організації четвертої конференції з питань реформ в Україні, яка відбудеться у Вільнюсі в липні цього року, МРІ готовий і надалі сприяти надійному партнерству та зв’язкам, які литовський уряд і парламент підтримують зі своїми колегами в Україні на шляху до її більш тісної інтеграції з Європейським Союзом.

Виступ представників литовської делегації із 43:48 до 57:15 хвилини громадських слухань: https://youtu.be/mXBhzM3yIn4?t=2587​​​​​​​

Досягнення та Історії