У рамках масштабної молодіжної програми USAID «Мріємо та діємо», Міжнародний республіканський інститут (МРІ) сформував робочу групу, яка сприятиме розробці програми з громадянської освіти молоді. До робочої групи приєдналося більше 20 державних та громадських інституцій, організацій та ініціатив, включаючи Міністерство молоді та спорту, Міністерство освіти і науки, Міністерство у справах ветеранів, Міністерство культури та інформаційної політики, програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та інші інституції, діяльність яких направлена на розвиток громадянської освіти в Україні, таких як “Демократична школа”, “Інша освіта”, “Нова доба”, “Молодіжний працівник”, Національне українське молодіжне об’єднання та міжнародні організації.
Перша установча зустріч робочої групи, у якій взяли участь 32 осіб, відбулася 28 січня на онлайн-платформі Zoom. На початку зустрічі Юлія Ткачук, заступниця керівника програми «Мріємо та діємо», презентувала цілі молодіжної програми та відбулося інтерактивне знайомство з усіма учасниками робочої групи. Опісля, МРІ представив результати аналізу сфери громадянської освіти, існуючих прогалин, цільових аудиторій, які варто залучити, місць впливу та тематичних кластерів, на які буде орієнтуватися програма. У другій частині зустрічі учасники висловили свої думки щодо власного залучення та рекомендації щодо того, як краще співпрацювати у майбутньому.
![Перша зустріч робочої групи щодо формування програми з громадянської освіти – 28 січня 2021 року](/sites/default/files/styles/image_teaser/public/paragraphs/images/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%87%D0%B0%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87.png?itok=X-MzgxzT)
Зустрічі робочої групи, під час яких члени робочої групи допомагатимуть визначати успішні практики, методики та подальші кроки щодо розвитку програми із громадянської освіти, відбуватимуться з періодичністю раз на два тижні. Результатом роботи робочої групи стане сформована нова програма з громадянської освіти. Протягом року, МРІ разом із організацією IREX, партнерами та робочою групою буде пілотувати розроблену програму з громадянської освіти у 12 громадах програми «Мріємо та діємо».
«Мріємо та діємо» – 5-ти річна програма спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни.
Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.