Третя зустріч робочої групи з громадянської освіти

25 лютого 2021 року відбулася третя зустріч робочої групи по розробці програми з громадянської освіти молоді за участі 33 осіб. Представниці МРІ, Ярина Боренько, керівниця програм, та Лідія Фесенко, асистентка програм, презентували проєкт програми громадянської освіти, який включає напрацювання робочої групи. Притримуючись трьох тематичних кластерів програми - «громадянська ідентичність», «громадська активність і розвиток» та «участь і механізми залучення», додано сфери і місця впровадження, на яких концентруватиметься програма на першому етапі розробки: шкільне самоврядування, громадянське суспільство, молодіжні організації та молодіжні ради, громадянська ідентичність через молодіжні обміни, політичні дебати.  

Після презентації учасники робочої групи підтримали даний проєкт та надали свої фідбеки. Зокрема, було відзначено, що дійсно є важливим розвивати шкільне самоврядування, оскільки станом на сьогодні немає програм, які б займалися даною тематикою. Також учасники зазначили про важливість формування інфраструктури національно-патріотичного виховання, націлення на роботу із класними керівниками задля розвитку громадянської освіти в школах та про те, що варто долучати і студентське самоврядування, яке є каталізатором формування громадянської свідомості в університетах. 

Третя зустріч робочої групи була відкритою, тож ще більше організацій, програм та ініціатив долучилися до роботи, щоб обговорити реалізацію громадянської освіти в програмі «Мріємо та Діємо», за що хочемо всім подякувати! Загалом відбудеться ще близько двох зустрічей робочої групи на яких будуть представлені соціологія про потреби молоді та фінальна презентація проєкту програми з громадянської освіти молоді. 

«Мріємо та діємо» – 5-ти річна програма спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни.  
Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.  

Досягнення та Історії