Опитування IRI: більшість українців вірить у перемогу над росією та підтримує повернення втрачених територій

Нацiональне
Опитування
Вся країна
місто Київ
місто Севастополь
Вінницька обл.
Волинська обл.
Дніпропетровська обл.
Донецька обл.
Житомирська обл.
Закарпатська обл.
Запорізька обл.
Івано-Франківська обл.
Кіровоградська обл.
Київська обл.
Луганська обл.
Львівська обл.
Миколаївська обл.
Одеська обл.
Полтавська обл.
Рівеньська обл.
Сумська обл.
Тернопільська обл.
Харківська обл.
Херсонська обл.
Хмельницька обл.
Черкаська обл.
Чернівецька обл.
Чернігівська обл.
13 листопада 2024

Київ, Україна – Всеукраїнське соціологічне опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI) свідчить, що більшість населення впевнене у перемозі України у війні з росією та про підтримку повернення всіх втрачених територій. 

Українці оптимістично налаштовані щодо перемоги над росією, зокрема, про віру у перемогу зазначили 88% громадян.

«Українці продовжують вірити в успішність поточних бойових дій і впевнені, що можуть досягти перемоги над Росією», – сказав Стівен Нікс, Старший регіональний директор IRI у Євразії.

Опитування також показало, що 71% громадян вважають, що Україна повинна відвоювати всі втрачені території. Крім того, 64% українців готові взяти на себе більший тягар війни, зазначивши про підтримку підвищення військового збору з 1,5% до 5%.

«Дані опитування показують, що українці хочуть жити в межах кордонів 1991 року і готові платити більше податків, аби вигнати російські війська з країни», – сказав Нікс.

Інфографіка тут.

Методологія

Це опитування проводилося соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу) у період з 27 вересня по 1 жовтня 2024 року методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Всього було опитано n= 2,000 мешканців України віком 18 років і старше.  До вибірки не включені громадяни, які наразі перебувають за межами України. Отримані дані опитування зважено за регіональним та віковим показниками з використанням даних Державної служби статистики України на 1 січня 2022 року.  Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 для кожного показника не перевищує +/-3,5 відсоткових пункти. Коефіцієнт досяжності респондентів – 7%.  

Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

 

Завантажити

Популярні ресурси