Опитування МРІ в Україні свідчить про незмінну підтримку європейської інтеграції на тлі пандемії COVID-19

Нацiональне
Опитування
Вся країна
АР Крим
місто Київ
місто Севастополь
Вінницька обл.
Волинська обл.
Дніпропетровська обл.
Донецька обл.
Житомирська обл.
Закарпатська обл.
Запорізька обл.
Івано-Франківська обл.
Кіровоградська обл.
Київська обл.
Луганська обл.
Львівська обл.
Миколаївська обл.
Одеська обл.
Полтавська обл.
Рівеньська обл.
Сумська обл.
Тернопільська обл.
Харківська обл.
Херсонська обл.
Хмельницька обл.
Черкаська обл.
Чернівецька обл.
Чернігівська обл.
17 травня 2021

Київ, Україна – Всеукраїнське соціологічне опитування, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ), виявило значне занепокоєння громадян щодо напрямку розвитку країни та економічних наслідків пандемії COVID-19.  Опитування також свідчить про зниження рівня довіри до політичного керівництва країни, однак демонструє активну підтримку вступу до Європейського Союзу (ЄС) та Організації Північноатлантичного договору (НАТО).  

«Народ України безперечно стурбований економічним спадом, викликаним пандемією COVID-19, – сказав Стівен Нікс, регіональний директор МРІ у Євразії. – Тепер влада зобов'язана продовжити ключові економічні реформи та боротьбу з корупцією, що надзвичайно важливо для пожвавлення української економіки». 

87% українців вважають, що COVID-19 і надалі матиме негативний вплив на економіку.  Економічні наслідки пандемії COVID-19 вплинули на політичну ситуацію, оскільки значна частина українців почала втрачати довіру до влади.  

Згідно з опитуванням, діяльність президента Зеленського схвалюють 38% громадян України. Це свідчить про зниження його рейтингу в порівнянні з показником 49% станом на вересень 2020 року та 67% станом на червень 2019 року. Спостерігається також падіння рейтингу Кабінету Міністрів України – до 16% в порівнянні з показником 27% станом на вересень 2020 року, а також Верховної Ради України – до 14% в порівнянні з показником 22% у цей самий період.  

Опитування також свідчить про постійну та рішучу підтримку територіальної цілісності України та реінтеграції Донбасу і Криму – територій, на які Росія напала й окупувала з 2014 року. Понад 80% українців вважають, що Крим повинен бути частиною України та управлятися як особливий автономний регіон або мати інший особливий статус. Близько 79% громадян країни також вважають, що території Донбасу повинні бути частиною України або в колишньому вигляді, або з новим особливим статусом.  

Як і з самого початку, відколи МРІ почав досліджувати громадську думку в Україні, це опитування показує стабільну підтримку членства України в ЄС та в НАТО. В цілому, 54% українців вважають ЄС своїм пріоритетним міжнародним економічним блоком, у той час як лише 20% вирішили б приєднатися до очолюваного Росією Євразійського митного союзу. Що стосується НАТО, 48% українців підтримують вступ до Альянсу, в той час як 28% вважають за краще не вступати до нього.  

«Така рішуча підтримка вступу до ЄС та НАТО вселяє надію, – сказав Стівен Нікс, регіональний директор МРІ у Євразії. – Український народ знає, що розвинуті демократичні країни – це успішні та надійні партнери у забезпеченні миру». 

Матеріали для завантаження: 
Повна презентація результатів опитування
Інфографіки

Методологія

Це опитування проводилося соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу) у період з 13 по 21 березня 2021 року.  Методологія ґрунтувалася на особистих інтерв'ю за місцем проживання респондентів із загальним обсягом вибірки 2 400 жителів у віці 18 років і старше.  Результати були зважені за регіонами, віком і гендерним розподілом на основі даних Державного комітету статистики України станом на 1 січня 2019 року.  Межа похибки при 95-процентному рівні довіри не перевищує 2%.  Коефіцієнт досяжності становить 54%. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Завантажити

Популярні ресурси