Перше всеукраїнське опитування з часу виборів демонструє оптимізм, незмінну прихильність до демократії

Мунiципальне
Опитування
Вся країна
АР Крим
місто Київ
місто Севастополь
Вінницька обл.
Волинська обл.
Дніпропетровська обл.
Донецька обл.
Житомирська обл.
Закарпатська обл.
Запорізька обл.
Івано-Франківська обл.
Кіровоградська обл.
Київська обл.
Луганська обл.
Львівська обл.
Миколаївська обл.
Одеська обл.
Полтавська обл.
Рівеньська обл.
Сумська обл.
Тернопільська обл.
Харківська обл.
Херсонська обл.
Хмельницька обл.
Черкаська обл.
Чернівецька обл.
Чернігівська обл.
06 грудня 2019

Київ, Україна — Перше після парламентських виборів 2019 року всеукраїнське муніципальне опитування (рейтинг міст України), проведене Міжнародним республіканським інститутом (МРІ) в Україні, показало незмінну підтримку громадянами участі в демократичних процесах та позитивну оцінку вектора розвитку країни. 

«Українці з оптимізмом дивляться на майбутнє своєї країни та сподіваються на подальший прогрес у питанні європейської інтеграції, — сказав Стівен Нікс, Регіональний директор МРІ у Євразії. — Співпраця з органами місцевої влади є ключовим напрямком роботи МРІ щодо розширення участі громадян в демократичних процесах в Україні. Це опитування на муніципальному рівні демонструє значне покращення у сфері демократичної участі громадян та динаміки її проявів на місцевому рівні. Дуже важливо, щоб політики на всіх рівнях взяли це до відома та продовжували вживати заходів, спрямованих на розв'язання проблем громадян та подальше зміцнення демократичних інститутів». 

Згідно з опитуванням МРІ у 24 найбільших містах України, частка респондентів, які вважають, що Україна рухається в правильному напрямку, значно зросла з моменту останнього всеукраїнського муніципального опитування, проведеного у 2018 році. 

У 22 з 24 обстежених міст спостерігалося збільшення частки респондентів, які вважають, що справи в їхніх містах йдуть у правильному напрямку. Відповіді респондентів також засвідчили високий рівень оптимізму щодо перспектив розвитку економіки України. 

Опитування також показує значний інтерес громадян до участі в демократичних процесах в Україні: більшість респондентів з усіх обстежених міст заявили, що пішли б голосувати, якби вибори відбулися наступної неділі. У містах, де респонденти менш задоволені муніципальним керівництвом, ентузіазм виборців був особливо високим.  

Міста продовжують виявляти рішучу підтримку курсу країни на досягнення європейської інтеграції. У всіх містах, окрім трьох, більшість або значна частина респондентів підтримують вступ України до Європейського Союзу.  У 18 обстежених містах зросла кількість громадян, які повідомили про свій намір голосувати за членство України в НАТО, у порівнянні з дослідженням, проведеним МРІ у 2018 році. Це опитування також демонструє збільшення кількості поїздок громадян в європейські країни у 21 з 24 обстежених міст.

Методологія

Це опитування було проведене соціологічною групою «Рейтинг» (Rating Group Ukraine) на замовлення Міжнародного республіканського інституту. Збір даних проводився у 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах; у Донецькій області – у Маріуполі, у Луганській області – у Сєвєродонецьку) з 6 вересня по 10 жовтня 2019 року шляхом особистого інтерв'ю вдома у респондентів. Вибірка складалася з 19200 постійних жителів України (по 800 на кожне місто) віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна для загального населення цих міст за статтю та віком. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ± 3,5 відсотка, а коефіцієнт досяжності респондентів становить 67,7 %. 

Опитування було проведене за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Попередні чотири опитування були проведені за фінансової підтримки уряду Канади та Національного фонду на підтримку демократії. 

Завантажити

Популярні ресурси