Київ, Україна — У грудні 2019 року Міжнародний республіканський інститут (МРІ) провів всеукраїнське соціологічне опитування з метою вивчення громадської думки щодо ефективності роботи державних органів, поглядів громадян стосовно членства в ЄС та НАТО, ситуації на Донбасі, сприйняття громадянами земельної та житлової реформи та ставлення до політичних партій і ключових політиків. Додатково МРІ провів опитування в містах Білгород-Дністровський, Запоріжжя, Ужгород та Чернігів, щоб оцінити ставлення громадян до органів муніципальної влади в чотирьох цільових громадах проєкту МРІ «Ефективна та відповідальна політика в Україні» (U-RAP), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Дані опитувань допомагають міжнародним партнерам України, політичним партіям, посадовцям органів місцевої влади, громадським організаціям та громадянам зрозуміти пріоритети українців у контексті перспективи наближення місцевих виборів, запланованих на жовтень 2020 року.
Методологія
Це опитування проводилося в усіх регіонах України (за винятком окупованих територій Криму та контрольованих Росією територій Донбасу) з 13 по 29 грудня 2019 року шляхом особистого інтерв'ю вдома у респондентів. Окрім національного опитування, в період з 13 грудня 2019 р. по 8 січня 2020 р. соціологічна група «Рейтинг» (Rating Group Ukraine) провела додаткові дослідження з вибіркою в чотирьох містах на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.
Національне опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 2389 постійних жителів України віком від 18 років і які мають право голосу. Крім того, було опитано по 1200 респондентів у чотирьох містах (Білгород-Дністровський, Запоріжжя, Ужгород та Чернігів).
Розподіл населення за регіонами, населеними пунктами та виборчими округами базується на статистичних даних Центральної виборчої комісії (вибори Президента України 2019 р.), а розподіл населення за статтю та віком ґрунтується на даних Державного комітету статистики України станом на 1 січня 2018 року.
Для побудови вибірки використовувався багатоступеневий імовірнісний вибірковий метод, а для відбору респондента – випадковий маршрут і правило останнього дня народження. Вибірка охоплює середньостатистичних мешканців міст і є репрезентативною за віком і статтю. Статистична похибка не перевищує 2,0% для національного дослідження та 2,8% – для додаткових опитувань, проведених у містах Білгород-Дністровський, Запоріжжя, Ужгород та Чернігів. Коефіцієнт досяжності становив 64 відсотки для національного опитування, тоді як для додаткової вибірки цей показник становив від 62 до 65 відсотків. Через округлення чисел сума даних діаграм та графіків може не становити 100 відсотків. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).