Сьоме всеукраїнське муніципальне опитування: мешканці міст задоволені місцевим самоврядуванням

Мунiципальне
Опитування
Вся країна
АР Крим
місто Київ
місто Севастополь
Вінницька обл.
Волинська обл.
Дніпропетровська обл.
Донецька обл.
Житомирська обл.
Закарпатська обл.
Запорізька обл.
Івано-Франківська обл.
Кіровоградська обл.
Київська обл.
Луганська обл.
Львівська обл.
Миколаївська обл.
Одеська обл.
Полтавська обл.
Рівеньська обл.
Сумська обл.
Тернопільська обл.
Харківська обл.
Херсонська обл.
Хмельницька обл.
Черкаська обл.
Чернівецька обл.
Чернігівська обл.
16 вересня 2021

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою “Рейтинг” провів сьоме всеукраїнське муніципальне опитування у 24 містах, щоб оцінити задоволеність жителів міст якістю послуг, ставлення до органів влади та вплив пандемії коронавірусу.  

Рух у правильному/неправильному напрямку 
Опитування демонструє високий рівень довіри до діяльності місцевої влади. У декількох регіонах громадяни дуже  схвалюють управління містом. А більшість громадян в 11 містах переконані, що їхнє місто рухається у правильному напрямку. Мешканці відзначають високу якість і місцевих послуг та задоволеність діями місцевої влади. Водночас існує розрив з рівнем задоволеності громадян державною владою.  

Ставлення до вакцинації  
Понад 50% дорослих у всіх опитаних містах вважають пандемію коронавірусу серйозною  загрозою, особливо для власного здоров'я та їх сімей. При цьому у багатьох містах небажаючих вакцинуватися більше, аніж бажаючих. У таких містах, як Львів, Вінниця та Суми, відзначається відносно вищий рівень бажаючих отримати вакцину, тоді як у Маріуполі, Одесі, Дніпрі та Запоріжжі – навпаки. Як правило, менше вагаються старші особи та чоловіки, а також ті, хто вище оцінюють якість медичних послуг. Серед основних причин небажання вакцинуватися - страх побічних ефектів та недовіра до ефективності вакцини. А серед охочих зробити щеплення більшість обрали б вакцину, виготовлену у США або ЄС.  

Повне опитування можна переглянути тут. 

Рейтинг міст за якістю обслуговування доступний тут.  

Методологія  

Всеукраїнське муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» у період з 12 травня по 3 червня 2021 року в 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь у Донецькій області та Сєвєродонецьк у Луганській області). Опитування проводились шляхом особистих інтерв'ю у будинках 19 196 постійних жителів України віком від 18 років і старше. Дані були зважені, щоб відобразити загальне населення цих міст за віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 3,5%, а коефіцієнт досяжності у середньому становить 65%. 

Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) .  

Завантажити

Популярні ресурси