Соціологічне опитування: більшість громадян бажають бачити Донбас у складі України

Нацiональне
Опитування
Вся країна
АР Крим
місто Київ
місто Севастополь
Вінницька обл.
Волинська обл.
Дніпропетровська обл.
Донецька обл.
Житомирська обл.
Закарпатська обл.
Запорізька обл.
Івано-Франківська обл.
Кіровоградська обл.
Київська обл.
Луганська обл.
Львівська обл.
Миколаївська обл.
Одеська обл.
Полтавська обл.
Рівеньська обл.
Сумська обл.
Тернопільська обл.
Харківська обл.
Херсонська обл.
Хмельницька обл.
Черкаська обл.
Чернівецька обл.
Чернігівська обл.
08 червня 2017

Київ, Україна — Нове соціологічне опитування, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ), виявило, що переважна більшість українців бажає бачити виснажений війною Донбас у складі України. Опитування включає додаткову вибірку, що представляє погляди респондентів з підконтрольних Україні районів Донбасу, більшість з яких також заявили про те, що весь цей регіон повинен залишатися частиною України.

«Після трьох років незатихаючого конфлікту на сході України, внаслідок якого загинуло 10 000 громадян, а більш ніж 1,7 мільйона людей стали біженцями, українці виявляють рішучість в своєму прагненні відновити територіальну цілісність та вважають неприйнятною незаконну окупацію частини країни проросійськими сепаратистами, - сказав Стівен Нікс, Регіональний Директор МРІ у Євразії. - Ці дані дуже важливі, оскільки є свідченням того, що український народ не допустить поділу своєї країни».

Вісімдесят відсотків українців по всій країні й 73 відсотки респондентів з Донбасу вважають, що контрольовані сепаратистами райони Донбасу повинні залишатися під контролем українського уряду. Тільки шість відсотків громадян по всій країні й чотири відсотки респондентів з Донбасу вважають, що ці райони повинні бути або відділені від України, або стати частиною Росії.

Незважаючи на консенсус щодо майбутнього Донбасу, 60 відсотків опитаних в цьому регіоні вважають, що уряд не вживає достатніх заходів для збереження контролю над звільненими районами Донбасу. Лише 10 відсотків опитаних на Донбасі (13 відсотків на національному рівні) вважають, що влада робить достатньо в цьому напрямку — що демонструє погіршення цього показника на 14 пунктів з часу попереднього опитування МРІ в цьому регіоні в листопаді 2015 року.

Сімдесят два відсотки мешканців Донбасу висловили думку, що створення робочих місць та поліпшення економічного становища є найкращим способом зберегти Донбас у складі України. «Це чіткий заклик до дії для української влади, - сказав Стівен Нікс. - Мешканці Донбасу повинні отримати відчуття того, що вони можуть очікувати більш стабільного та благополучного майбутнього в складі України. Підвищення якості життя громадян дасть більшу стабільність у регіоні в довгостроковій перспективі».

Методологія

Це опитування було проведене соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення  Центру аналізу та соціологічних досліджень. Опитування було проведено в усіх регіонах України (за винятком окупованих територій Криму та Донбасу) з 21 квітня по 5 травня 2017 року шляхом особистого інтерв'ю вдома у респондентів. Національне опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 2400 постійних жителів України віком від 18 років і які мають право голосу. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Опитування також включає додаткову вибірку на контрольованих Україною територіях Донецької та Луганської областей (1378 респондентів).

Статистична похибка не перевищує 2,0 % у сторону збільшення/зменшення, а коефіцієнт досяжності становив 64,2 %. Сума даних діаграм та графіків може не становити 100 відсотків через заокруглення чисел. Опитування було проведено за фінансової підтримки уряду Канади.

Завантажити

Популярні ресурси