Всеукраїнське муніципальне опитування: кращі перспективи в містах на тлі високого песимізму в державі

Мунiципальне
Опитування
Вся країна
АР Крим
місто Київ
місто Севастополь
Вінницька обл.
Волинська обл.
Дніпропетровська обл.
Донецька обл.
Житомирська обл.
Закарпатська обл.
Запорізька обл.
Івано-Франківська обл.
Кіровоградська обл.
Київська обл.
Луганська обл.
Львівська обл.
Миколаївська обл.
Одеська обл.
Полтавська обл.
Рівеньська обл.
Сумська обл.
Тернопільська обл.
Харківська обл.
Херсонська обл.
Хмельницька обл.
Черкаська обл.
Чернівецька обл.
Чернігівська обл.
12 квітня 2017

Київ, Україна — У всеукраїнському муніципальному опитуванні (рейтинг), опублікованому Міжнародним республіканським інститутом (МРІ) та Центром з аналізу соціологічних досліджень сьогодні, спостерігається прогрес в області реформ на місцевому рівні, незважаючи на існуючі песимістичні настрої в межах країни. Це вже третє всеукраїнське муніципальне опитування, проведене МРІ, в якому взяло участь більш ніж 19 000 респондентів з 24 міст України, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк.

“Дані опитування, проведеного на замовлення МРІ, чітко демонструють підвищення якості обслуговування та послуг, а також належного врядування на місцевому рівні”, -стверджує Стівен Нікс, Директор Євразійського підрозділу, МРІ. “Хоча значного прогресу і було досягнуто на національному рівні, згідно опитування найвідчутніші зміни після Революції гідності 2014 відбулись саме у містах. Ці позитивні трансформації є уособленням одного з базових принципів роботи МРІ: активна участь громадян на місцях - ось основа сильної представницької демократії”.

У більш ніж половині із досліджуваних міст кількість респондентів, які вважають, що справи в їхніх містах йдуть у правильному напрямі зросла у порівнянні з результатами першого Всеукраїнського муніципального опитування 2015. Це різко контрастує з загальною більшістю, яка вважає неправильним обраний шлях розвитку України на даний момент. За останні 3 роки в більшості міст покращились загальні показники якості обслуговування та послуг, а також рівень задоволеності співпраці громадян з місцевою владою.

У той час як значна частина респондентів ще досі визначає корупцію як значну проблему їхнього міста, дані показники знизились на 10 пунктів в усіх опитуваних містах. Тобто, поступово зменшується кількість тих, хто вважає корупцію суттєвою проблемою на місцевому рівні протягом останніх 3 років.

Незважаючи на очевидний прогрес на місцевому рівні, загальні тенденції в цілому лишаються песимістичними. Дані свідчать про те, що економічна криза все ще гостро відчувається в українських родинах. В усіх, окрім 2 опитаних міст, частка респондентів, які вважають що Україна рухається в правильному напрямі зменшилась за останні 3 роки. Проте, слід відзначити значну підтримку євроінтеграційного процесу з боку всіх українських міст, окрім одного, більшість або відносна більшість опитаних підтримує вступ України до Європейського Союзу.

Методологія

Опитування було проведене Соціологічною групою «Рейтинг» спільно з Центром аналізу та соціологічних досліджень МРІ та за фінансової підтримки Уряду Канади.

Дані були зібрані у 24 містах України (Київ та усі обласні центри; у Донецькій області – Маріуполь, у Луганській – Сєвєродонецьк) 20 січня – 12 лютого 2017 за допомогою face-to-face інтерв’ю на дому у респондентів. Загальна вибірка склала 19200 інтерв’ю постійних жителів України віком 18 років і старше. Вибірка є репрезентативною для населення міст по віку і статі.

Перше муніципальне опитування МРІ було проведено у 22 містах з 2 по 20 березня 2015 року, вибірки включала 17600. Друге муніципальне опитування було проведено у 24 містах з 20 січня по 8 лютого 2016 року, з розміром вибірки 19200. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5 відсотка. Досяжність респондентів у середньому склала 67,2 %. Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100% через округлення.

Завантажити

Популярні ресурси