Соцопитування: майже половина виборців не визначилися; партії прагнуть заручитися хоча б 10-відсотковою підтримкою

Нацiональне
Опитування
Вся країна
АР Крим
місто Київ
місто Севастополь
Вінницька обл.
Волинська обл.
Дніпропетровська обл.
Донецька обл.
Житомирська обл.
Закарпатська обл.
Запорізька обл.
Івано-Франківська обл.
Кіровоградська обл.
Київська обл.
Луганська обл.
Львівська обл.
Миколаївська обл.
Одеська обл.
Полтавська обл.
Рівеньська обл.
Сумська обл.
Тернопільська обл.
Харківська обл.
Херсонська обл.
Хмельницька обл.
Черкаська обл.
Чернівецька обл.
Чернігівська обл.
31 січня 2018

Київ, Україна — Нове соціологічне опитування, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ), виявило, що майже половина потенційних виборців не визначилися напередодні президентських і парламентських виборів 2019 року.  

«Низький рівень популярності українських політичних партій лише за рік до проведення двох важливих виборів є справжнім викликом для українських політиків, — сказав Стівен Нікс, Регіональний директор МРІ у Євразії. — Ця ситуація мала б спонукати партії переосмислити свою політику та побудувати кампанії, спрямовані на вирішення проблем, що представляють найбільший інтерес для українців». 

Лише п’ять партій заручилися підтримкою не менше п’яти відсотків потенційних виборців, і водночас аж 39 % опитаних зазначили, що вони ще не вирішили, за яку партію віддати свій голос. Це підтверджує незмінність негативної тенденції для українських політичних партій, оскільки їхні спроби заручитися хоча б 10-відсотковою підтримкою здебільшого залишаються марними.

Опитування також відображає стійке занепокоєння з приводу економічної ситуації в Україні на тлі надзвичайно холодної зими. Шістдесят дев'ять відсотків респондентів визначають інфляцію як найбільшу проблему, яка впливає на них особисто. Як і в останньому загальнонаціональному опитуванні МРІ, цього разу знову майже половина респондентів назвали корупцію ключовою проблемою для країни (48 %), поставивши військовий конфлікт на Донбасі на друге місце (42 %).

Це опитування є останнім із серії досліджень, які  включають додаткову вибірку в м. Дніпрі, Маріуполі, Миколаєві та Хмельницькому. Продовжуючи тенденцію, виявлену в попередніх додаткових опитуваннях мешканців цих міст, останнє дослідження відображає набагато більший рівень оптимістичних настроїв на місцевому рівні, ніж у країні в цілому. Наприклад, 58 % мешканців Маріуполя вважають, що їхнє місто рухається в правильному напрямку, у порівнянні з трьома відсотками респондентів, які сказали, що Україна рухається в правильному напрямку. 

«Значно вищий рівень оптимізму, який спостерігається на місцевому рівні, свідчить про те, що реформи децентралізації дають громадянам відчуття більших повноважень та підстав бути задоволеними роботою органів місцевої влади, — сказав Стів Нікс. — Це надсилає владі важливий сигнал про те, що децентралізацію слід продовжувати, і дає підставу сподіватися на те, що позитивні наслідки цих реформ врешті-решт досягнуть і національного рівня».

Методологія

Це опитування було проведене компанією GfK Ukraine на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Опитування було проведено в усіх регіонах України (за винятком окупованих територій Криму та Донбасу) з 15 листопада по 14 грудня 2017 року шляхом особистого інтерв'ю вдома у респондентів. Національне опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 2400 постійних жителів України віком від 18 років і які мають право голосу. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Додатково було опитано 4800 респондентів у Дніпрі, Маріуполі, Миколаєві та Хмельницькому (тобто, 1200 респондентів у кожному місті). Статистична похибка не перевищує 1,7 % у сторону збільшення/зменшення, а коефіцієнт досяжності становив 61.9 %. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Завантажити

Популярні ресурси