Навчальні семінари
Основним інструментом, який МРІ використовує для навчання демократичних принципів належного врядування в Україні, є розроблені та проведені для представників місцевої влади навчальні семінари. МРІ співпрацює з понад 100 місцевими експертами, включаючи колишніх міських голів, голів обласних та районних державних адміністрацій, народних депутатів, місцевих депутатів, громадських активістів, науковців та адвокатів, щоб запропонувати широкий діапазон експертних знань для посадових осіб обласного, районного, міського та сільського рівнів.
За допомогою семінарів, що враховують потреби окремих спільнот і конкретну політичну ситуацію, МРІ має намір надати місцевим посадовим особам можливість:
- підвищити їх здатність виконувати свої професійні обов'язки та завдання;
- покращити їх взаємодію з виборцями та місцевою громадою і навчитися повніше представляти їхні інтереси;
- ознайомитися з кращими практиками місцевого самоврядування в Україні та за кордоном.
Якщо ви маєте намір координувати серію семінарів для вашого органу місцевого самоврядування чи фракції політичної партії, будь ласка, надішліть запит на адресу: iriukraine@iri.org.
Програми обміну
МРІ організовує програми обміну в межах України та міжнародні навчальні поїздки, впродовж яких представники органів місцевої влади відвідують країни колишнього радянського блоку, які мають досвід подолання аналогічних проблем у ході проведення реформ, а також на шляху до членства в Європейському Союзі. Такі навчальні поїздки надають українським чиновникам можливість вивчати передовий досвід, інноваційні методи роботи та способи залучення громадян до процесу прийняття рішень.
Національні конференції
Кожного року Міжнародний республіканський інститут проводить у Києві круглий стіл та конференцію з демократичного врядування, на яких збирає разом представників місцевих органів влади, щоб надати їм можливість для обговорення як спільних, так і специфічних для кожного регіону пріоритетних завдань та викликів, обміну передовим досвідом і вивчення досягнень своїх колег. У ході цих національних конференцій місцеві посадові особи слухають виступи галузевих експертів та керівників держави, які містять детальні рекомендації та загальний огляд актуальних проблем в Україні. Крім того, конференції є платформою для місцевих чиновників, де вони можуть висловити своє занепокоєння щодо перешкод та безвихідних ситуацій, що виникають під час проведення реформи демократичного і належного врядування, а також забезпечують можливість побудувати відносини і започаткувати партнерські стосунки, які сприятимуть залученню і підтримці ключових ініціаторів реформ.
Розширення можливостей і прав жінок
Прагнучи розширити можливості жінок на державній службі, Міжнародний республіканський інститут, у партнерстві зі своєю Жіночою демократичною мережею (WDN), надає підтримку українському відділенню Мережі з метою об'єднання жінок – місцевих посадових осіб з усієї України. WDN-Україна допомагає жінкам, що представляють місцеві органи влади, заохочувати своїх товаришок і вчитися одна у одної в ході програм WDN за участю міжнародних експертів, розвивати свої вміння та лідерські навички та забезпечувати сталі зв’язки зі своїми колегами як в Україні, так і за її межами.
Якщо ви жінка, яка перебуває на виборній або державній посаді, і маєте бажання приєднатися до відділення WDN в Україні, будь ласка, надішліть запит на адресу: iriukraine@iri.org