Нове українське опитування демонструє більшу впевненість у місцевій ніж у державній владі

Регiональне
Опитування
Донецька обл.
Луганська обл.
11 січня 2021

Київ, Україна — Попри те, що відповідальне державне управління в Україні завжди було викликом, нове соціологічне опитування Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного Республіканського Інституту (МРІ) у рамках проекту Агентства США з Міжнародного Розвитку USAID Демократичне врядування у Східній Україні (DG East) демонструє збільшення популярності місцевої влади у Донецькій та Луганській областях. В період з серпня по жовтень 2020 року команда МРІ провела соціологічне опитування громадян, що проживають на підконтрольних українській владі територіях Донецької та Луганської областей. Метою опитування було поглибити розуміння впливу та сприйняття громадянами реформ, що проводяться в країні. Дослідження продемонструвало збільшення підтримки місцевої влади та впровадження реформ на локальному рівні на фоні песимістичних настроїв та незадоволеності державним управлінням на національному рівні. Отримані дані підтверджують ефективність роботи Міжнародного Республіканського Інституту (МРІ) та проекту Демократичне врядування у Східній Україні (DG East), яка проводиться у регіонах для посилення довіри між громадянами та державними службовцями. 

Відповідно до опитування українці бачать місцеву владу, як більш ефективну у порівнянні з національним управлінням, зокрема покращення інфраструктури були найбільш популярними впровадження реформ органами місцевої влади. Згідно з даними оцінки того чи жителі відчули позитивні результати реформ 50 відсотків жителів Донецької та 47 відсотків жителів Луганської областей  відповіли, що вони відчули певний рівень позитивних результатів. Зокрема, 55 відсотків респондентів у Донецькій області та  38 у Луганській оцінюють реформування інфраструктури в їхніх областях, як “дуже” або “дещо” успішним.

Також варто зазначити, що зазвичай українці були більш схильними відгукуватись позитивно про свій район, а ніж державу загалом. Наприклад, 51 відсоток жителів Донецької та 32 відсотки жителів Луганської областей вірять в те, що їхні райони рухаються у правильному напрямку. Підтримка напрямку також часто відображалася на міському рівні, та 74 відсотки жителів Маріуполя вважають, що їхнє місто рухається у правильному напрямку. Натомість, лише 23 відсотки респондентів у Донецькій області та  28 в Луганській вважають, що Україна в загальному рухається у вірному напрямку.    

Реформи інфраструктури продовжують отримувати високий рівень підтримки на місцевому рівні. Також, впровадження закону про мову та реформа з децентралізації оцінюються позитивно на рівні 27-40 відсотків жителів обох областей. Найнижчий рівень підтримки отримали антикорупційна реформа, судова та медична. Ці ж реформи найчастіше ідентифікуються місцевими жителями як пріоритети національного керівництва держави.    

Методологія

Опитування було проведено Info Sapiens від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту. Дані опитування були зібрані методом CATI на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей з 27 серпня по 2 жовтня. Вибірка на рівні області складалась з n=1666 постійних жителів віком від 16 років і старше, вибірка у містах складалася з 3098 постійних жителів кожного міста. Похибка не перевищує ±3.3% для кожної області та ±6.9% для кожного міста. Рівень досяжність респондентів в середньому складав 5% для областей та 7% для 15 міст. Оскільки рівень досяжності респондентів нижчий від стандартних вимог МРІ, додаткова перевірка даних не виявила похибок пов’язаних з низьким рівнем досяжності респондентів. Дане опитування є допомогою від Американського народу.  

Завантажити

Популярні ресурси