Київ, Україна – Нове опитування громадської думки, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ) в Україні, свідчить про незмінно сильну впевненість громадян у перемозі над Росією та підтримку президента Зеленського. Більшість українців не готові поступитися частиною території країни, а підтримка членства в НАТО різко зросла.
На запитання, чи вірять громадяни, що Україна переможе у війні, 98% респондентів відповіли ствердно. Що стосується президента Зеленського, то 91% українців схвалюють його діяльність.
«Інформація, отримана під час цього опитування, підтверджує результати нашого попереднього дослідження, – сказав Стівен Нікс, старший директор відділу МРІ у Євразії. – Українці твердо переконані у своїй перемозі у протистоянні з Росією та цілковито підтримують дії свого Президента в умовах воєнного часу».
В останні місяці зросла підтримка членства в НАТО. 72% українців підтримали б вступ до НАТО, якби референдум проводився сьогодні. Цей показник зріс на 13% у порівнянні з результатами в опитуванні, проведеному у квітні цього року.
«Підтримка НАТО зросла, тому що українці продовжують вірити в переваги трансатлантичних інституцій, – сказав Нікс. – Населення все більше підтримує встановлення тісних відносин із західними країнами, які прагнуть мирного і демократичного майбутнього».
Опитування також показало, що більшість українців не вірять, що вони поступляться якоюсь частиною території російським загарбникам. 64% стверджують, що після цієї війни Україна збереже всі території у межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Ще 14% кажуть, що Україна поверне собі території, які були під її контролем до нападу Росії 24 лютого.
Повне опитування можна переглянути тут.
Інфографіки можна завантажити тут.
Методологія
Опитування було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту по всій Україні (крім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей) 27-28 червня 2022 року. Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviewing (CATI) – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано n= 2,004 жителів України віком 18 років і старше. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні. Отримані дані опитування зважено за регіональним та віковим показниками з використанням даних Державної служби статистики України на 1 січня 2020 року. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.0%. Коефіцієнт досяжності респондентів – 16%. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).