Всеукраїнське муніципальне дослідження свідчить про невдоволення станом медичних закладів ще до спалаху COVID-19

Мунiципальне
Опитування
Вся країна
АР Крим
місто Київ
місто Севастополь
Вінницька обл.
Волинська обл.
Дніпропетровська обл.
Донецька обл.
Житомирська обл.
Закарпатська обл.
Запорізька обл.
Івано-Франківська обл.
Кіровоградська обл.
Київська обл.
Луганська обл.
Львівська обл.
Миколаївська обл.
Одеська обл.
Полтавська обл.
Рівеньська обл.
Сумська обл.
Тернопільська обл.
Харківська обл.
Херсонська обл.
Хмельницька обл.
Черкаська обл.
Чернівецька обл.
Чернігівська обл.
15 квітня 2020

Київ, Україна – Всеукраїнське муніципальне опитування (Рейтинг), проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ), виявило занепокоєння громадян щодо стану медичних установ країни ще до початку поширення COVID-19, та водночас – задоволення результатами роботи органів місцевої влади. 

«Ще до початку пандемії COVID-19 поліпшення медичних закладів було ключовим пріоритетом для українців, – сказав Стівен Нікс, Регіональний Директор МРІ у Євразії. – Зараз, як ніколи, українцям потрібні дієві та ефективні органи місцевого самоврядування для вирішення цієї глобальної кризи в галузі охорони здоров'я».

Мешканці двадцяти трьох з-поміж 24 обстежених міст визначили поліпшення стану медичних закладів одним із трьох ключових пріоритетів у діяльності новообраних посадових осіб, чіткий сигнал для кандидатів на місцевих виборах в України 2020 року. В усіх охоплених опитуванням містах, за винятком трьох, більшість або відносна більшість респондентів оцінили стан своїх медичних установ як «жахливий» або «поганий». У місті Вінниця, де рейтинг медичних установ був найвищим, лише 30 відсотків громадян оцінили їхній стан на «добре» чи «відмінно». У Миколаєві, де медичні заклади отримали найнижчий рейтинг, 59 відсотків мешканців вважають їхній стан «поганим» або «жахливим».

Частка респондентів, які вважають, що справи в їхньому місті «рухаються у правильному напрямку», є вищою на муніципальному рівні, ніж по країні в цілому. Оптимізм щодо майбутнього країни на національному рівні знизився у порівнянні з результатами муніципального опитування, проведеного у вересні 2019 року; водночас мешканці 14 з 24 обстежених міст були «скоріше задоволені, ніж незадоволені» роботою свого міського голови. У Хмельницькому та Івано-Франківську 80 відсотків громадян задоволені роботою міського голови, а у Чернігові – 79 відсотків. У містах, де респонденти дали високу оцінку роботі муніципальних служб (наприклад, Вінниця, Івано-Франківськ, Чернігів та Хмельницький), також спостерігалися найвищі рейтинги міських голів та міських рад. 

Опитування також показує значний інтерес мешканців усіх міст до участі в демократичних процесах: більшість респондентів заявили, що пішли б голосувати, якби місцеві вибори відбулися наступної неділі. Наприклад, 82 відсотки респондентів у Хмельницькому сказали, що вони братимуть участь у місцевих виборах. Опитування також показує, що значна частина українців у шістнадцяти з двадцяти чотирьох міст не визначилися з підтримкою якоїсь певної партії – свідчення того, що місцеві вибори в Україні, які відбудуться у жовтні, можуть бути високо конкурентними. 

Методологія

Це опитування проводилося соціологічною групою «Рейтинг» (Rating Group Ukraine) на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту в період з 25 січня по 17 лютого 2020 року. Збір даних проводився у 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, а також у Маріуполі та Сєвєродонецьку в Донецькій та Луганській областях) шляхом особистого інтерв'ю громадян України віком від 18 років і старше. Вибірка охоплює середньостатистичних мешканців міст і є репрезентативною за віком і статтю. Статистична похибка не перевищує ± 3,5 відсотка, а коефіцієнт досяжності становив 63,9%. Опитування стало можливим завдяки безкорисливій підтримці американського народу за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Завантажити

Популярні ресурси